موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی

حسابرسی داخلی باید در چارچوب  استانداردها و عرف جامعه ای اجرا شود تا اثر بخش باشد .

اصول لازم برای اثر بخش بودن حسابرسی داخلی را رهنمود حسابرسی داخلی ، مشخص کرده است.  این رهنمود ها توسط انجمنهای حرفه ای منتشر  می گردد  . اصول کلی و اساسی حسابرسی داخلی به شرح زیر می باشد :

استقلال

حسابرس داخلی باید به نسبت جایگاه سازمانی خود استقلال داشته و از حاظ شخصی ، بیطرف باشد تا بتواند وظایف و مسئولیت های خود را به درستی انجام دهد .

کارکنان و آموزش

واحد حسابرسی داخلی باید به تناسب مسئولیتها و هدفهای آن، کارکنانی به تعداد کافی، با تحصیلات مناسب ، و تجربه کافی داشته باشد . حسابرس داخلی باید برای انجام دادن کلیه مسئولیتهای خود ، آموزشهای لازم را فرا گیرد .

روابط کاری

حسابرس داخلی باید با مدیریت ، حسابرسان مستقل ، سایر مقامات ذیصلاح و نیز با کمیته حسابرسی روابط صمیمانه کاری و تفاهم متقابل داشته باشد .

مراقبت حرفه ای

حسابرس داخلی در انجام دادن مسئولیتهای خود باید مراقبتهای حرفه ای را اعمال کند .

برنامه ریزی ،کنترل و مستند کردن

حسابرس داخلی باید عملیات خود را به گونه ای مناسب ، برنامه ریزی ، کنترل و مستند کند.

ارزیابی سیستم کنترل داخلی

حسابرس داخلی باید سیستم کنترل داخلی سازمان را شناسایی و ارزیابی کند تا بتواند درباره کفایت و اثر بخشی آن گزارش ارائه دهد .

شواهد حسابرسی

حسابرس داخلی باید شواهد کافی ، مربوط و قابل اعتماد را گردآوری کند تا مبنایی منطقی برای نتیجه گیری و ارائه پیشنهاد های خود ، در اختیار داشته باشد .

گزارشگری و پیگیری

حسابرس داخلی باید ترتیبی اتخاذ کند که یافته ها ، نتیجه گیریها و پیشنهادهای  مربوط به هر کار حسابرسی داخلی بموقع در اختیار سطوح مناسب مدیریت قرار گیرد و تا دریافت پاسخ لازم ، همواره پیگیر آن باشد .  حسابرس داخلی باید مطمئن شود که مدیریت سازمان درباره پیشنهادهای اصلاحی او تصمیم گیری کرده است تا بتواند اقدامات به عمل آمده را کنترل کند.

این رهنمود در معرفی بهترین روش عرف متداول برای کلیه موسسات عمومی و خصوصی ، از شرکتهای بزرگ پذیرفته شده در بورس تا کوچکترین موسسه عمومی ، بسیار حائز اهمیت است . در تدوین این رهنود ، بیانیه روشهای حسابرسی – بخش عمومی منتشر شده توسط انجمن حسابداران خبره دولتی و مالی انگلستان نیز مورد توجه قرار گرفته است که خود نشان می دهد درباره دیدگاه بخش عمومی تا چه حد مربوط و مناسب اندیشه شده است .


برای دریافت مشاوره و نیز آگاهی کامل از شرایط ارائه خدمات حسابداری مدیریت با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *