موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
وظایف مدیریت

وظایف مدیریت

وظایف مدیریت

وظایف مدیریت

وظایف مدیریت از مهمترین موضوعات در سازمانها و شرکتها می باشد . لازم به توضیح است وظیفه حسابدار مدیریت تهیه اطلاعات مدیریت هزینه برای مدیر ارشد مالی و سایر مدیران برای استفاده در اداره واحد تجاری و افزودن بر دامنه قدرت رقابتی و موفقیت آن است . اطلاعات مدیریت هزینه برای هریک از چهار وظیفه اصلی مدیریت تهیه میشود :

(1) مدیریت استراتژیک

(2) برنامه ریزی و تصمیم گیری ،

(3) کنترل عملیاتی و مدیریت ،

(4) تهیه صورت های مالی.

در این میان ،اولین و مهمترین وظیفه مدیریت را مدیریت استراتژیک ، یعنی توسعه یک موقعیت رقابتی پایدار که طی آن مزیت رقابتی به استمرار موفقیت واحد تجاری منجر شود ، تشکیل می دهد .

استراتژی عبارت ازمجموعه هدف ها و طرح های ویژه عملیاتی است که در صورت دستیابی به آن ها به حصول مزیت رقابتی مورد نظر منتهی خواهد شد. مدیریت استراتژیک شامل تشخیص و اجرای این هدف ها و برنامه های عملیاتی است . متعاقب اجرای این وظیفه ، مدیریت دومین وظیفه یعنی مسئولیت برنامه ریزی و تصمیم گیری را بر عهده دارد . این وظیفه شامل برنامه ریزی و بودجه بندی سود ،مدیریت جریان نقدی ، و سایر تصمیمات مربوط به عملیات واحد تجاری ، از قبیل تصمیم گیری دریاره موقع خرید یا اجاره یک تجهیزات ، زمان تعمیر یا جایگزینی یک قطعه از تجهیزات ،زمان تغییر یک برنامه بازاریابی ، و زمان شروع به توسعه یک محصول جدید می باشد .

 ”  اطلاعات مدیریت هزینه برای هریک از چهار وظیفه اصلی مدیریت تهیه میشود “

سومین حوزه مسئولیت مدیریت ، کنترل ، شامل دو وظیفه کنترل عملیاتی و کنترل مدیریت می باشد . وظیفه کنترل بر عهده مدیران ارشد و مدیران سطح میانی است . کنترل عملیاتی هنگامی به وقوع می پیوندد که مدیران سطح میانی (برای مثال مدیران کارخانه ، مدیران تولید ، مدیران منطقه ای ) اقدام به نظارت بر فعالیت های مدیران سطح عملیاتی وکارکنان آنان ( برای مثال سرپرستان تولید و رؤسا واحدهای های مختلف )می نمایند . در مقابل، کنترل مدیریت عبارت از ارزیابی مدیران سطح میانی توسط مدیران سطح بالاتر ( کنترولر) است .

در اجرای وظیفه چهارم ، تهیه صورت های مالی ، مدیریت ملزم به اجرای معیارهای مربوط به الزامات گزارش گری مقرر از سوی گروه های ذی ربط ( از قبیل هیئت تدوین کننده استاندارهای حسابداری مالی) و مقامات دولت فدرال مربوط ( برای مثال، اداره درآمد کمیسیون اوراق بهادار و ارز ) خواهد بود . اطلاعات صورتهای مالی همچنین به سه وظیفه دیگر مدیریت کمک می کند .

چراکه این اطلاعات اغلب به عنوان بخش مهم برنامه ریز یو تصمیم گیری ، کنترل ، و مدیریت استراتژیک می شود .

 

————————————————————————————-

برای دریافت مشاوره  مدیریت و خدمات حسابداری  با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *