موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.

معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات

معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات

معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات

معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات

معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات

در نتیجه هشتادمین نشست کمیته ی حمایت از کسب و کار ، معافیت سود تسعیر ارز حاصل از صادرات با حضور محمود علیزاده، معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی مطرح و تایید گردید و متعاقبا بخشنامه مربوطه صادر خواهد شد .

محمود علیزاده، معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان این مطلب که نماینده این سازمان طبق مصوبه ی هفتاد و نهمین نشست کمیته حمایت از کسب‌ و کار باید در کارگروهی با حضور معاون قوه قضائیه به بررسی دو موضوع مالیاتی مطرح شده در این نشست، می‌پرداخت، درباره ی نتایج بررسی‌های صورت گرفته گفت: درباره ی موضوع معافیت مالیاتی تفاوت نرخ ارز ناشی از تسعیر ارز حاصل از صادرات، طبق آنچه نظر کمیته ی حمایت از کسب و کار بود، موضوع معافیت را عام در نظر گرفتیم و این معافیت متناسب به بهره‌مندی از نرخ صفر مالیاتی ماده ۱۴۱ قانون مالیات های مستقیم نخواهد بود.

او افزود قرار شد برای حل مشکلات صادرکنندگان با صدور بخشنامه‌ای به اداره‌های مالیاتی، اعلام کنیم که کلیه ی صادرکنندگانی که رفع تعهد خود را از سال ۹۷ به بعد انجام داده‌اند، می‌توانند با رعایت تکلیف مالیاتی تبصره (۱) ماده ی ۱۴۶ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴ از معافیت سود تفاوت نرخ ارز ناشی از تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند.

” بخشنامه مربوطه به زودی صادر خواهد شد “

علیزاده درباره ی موضوع دوم که مربوط به مهلت مرور زمان رسیدگی و مطالبه جرائم موضوع ماده ی ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۸۰ در ارتباط با عملکرد سال های ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۴ می‌شد نیز گفت: طبق بررسی‌های انجام شده به نظر اعضای کارگروه تخصصی نمی‌توان ایرادی از بخشنامه و عملکرد سازمان امور مالیاتی گرفت. سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ی خود، مبداُ محاسبه ی مرور زمان را وفق ماده ی ۱۵۷ قانون مالیات‌های مستقیم، تاریخ سررسید پرداخت در نظر گرفته که مشکلی از این بابت ندارد.

——————————————————————————————————————————–

برای دریافت مشاوره مالیاتی و نیز آگاهی کامل از قوانین موضوعه در رابطه با معافیت های مالیاتی   با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

 

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code