موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

اطلاعیه شماره 4 قانون سامانه مودیان

موضوع : نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

درخصوص نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات ،  نظر به آنکه سایر اشخاص حقوقی به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات برارزش افزوده مصوب سال 1400 از تاریخ  1402/01/01 مکلف به رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مودیان خواهند بود و باتوجه به لزوم درج شاسه کالا/خدمت در صورتحساب های الکترونیکی مودیان، مواردی به شرح ذیل جهت استحضار اعلام می گردد:

  • جهت صدور صورتحساب الکرونیکی ضرورت دارد شناسه کالا یا خدمت که عدی 13 رقمی می باشد، به تفکیک هر ردیف صورتحساب مربوط به هرکالا یا خدمت درج گردد.
  • شناسه مذکور توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می شود. راهنمای دریافت شناسه کالا و خدمات در درگاه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی Intamedia.ir ، بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بارگذاری شده است.
  • کلیه مودیان می توانند جهت دریافت لیست شناسه کالا و خدمات موجود، به نشانی tax.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به دریافت فهرست مذکور حسب نیازمندی های خود اقدام نمایید. وضعیت شمولیت ارزش افزوده و ضرایب مالیاتی مرتبط در نشانی فوق برای برای هرکالا و خدمت درج گردیده است.
  • بر اساس ساختار شناسه کالا و خدمات هرگروه کالایی یا خدمات، دارای یک شناسه عمومی و ذیل آن شناسه های اختصاصی می باشد. در حال حاضر مودیان می توانند در صورت عدم وجود شناسه اختصاصی کالا/خدمت ، از شناسه عمومی کالا/خدمت استفاده نمایند.

قواعد مربوط به شناسه کالا/خدمت در سند دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی به نشانی Intamedia.ir، بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخش آیین نامه ها دستورالعمل ها و نرم افزارهای مرتبط، در دسترس می باشد.

———————————————————————————————————

برای دریافت مشاوره و نیز کلیه خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی  با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

بازگشت به صفحه اصلی 

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *