موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
معافیت مالیات حقوق 1399

معافیت مالیات حقوق ۱۳۹۹

معافیت مالیات حقوق 1399

معافیت مالیات حقوق ۱۳۹۹

براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور میزان معافیت مالیات حقوق ۱۳۹۹ کارکنان دولتی و غیر دولتی اعم از حقوق و مزایای فوق العاده به استثنای تبصره های ۱ و ۲  ماده  ۸۶ قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن مشخص گردید . براین اساس میزان معافیت سالانه مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال می باشد . متن لایحه پیشنهای در خصوص معافیت مالیات حقوق ۱۳۹۹ به شرح زیر می باشد :

متن تبصره معافیت مالیات حقوق ۱۳۹۹ پیشنهادی دولت :

سقف معافیت مالیاتی موضوع ۸۴ قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۰۴ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۹ سالانه مبلغ سیصد و شصت میلیون (۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین می شود.نرخ مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیر دولتی اعم از حقوق و مزایای فوق العاده به استثنای تبصره های ۱ و ۲  ماده  ۸۶ قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده ۵ قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به اعضائ هیئت علمی مصوب ۱۳۶۸/۱۲/۱۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ده درصد(۱۰%) و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده درصد(۱۵%) و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه بیست درصد (۲۰%) و نسبت به مازاد چهار برابر تا شش برابر مشمول مالیات بیست و پنج درصد (۲۵%) و نسبت به مازاد شش برابر سی و پنج درصد(۳۵%) میباشد.میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد ۵۷ و  ۱۰۱  قانون مالیات های مستقیم سالانه مبلغ دویست و هشتاد و هشت میلیون (۲۸۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین میشود.

اشخاصی که از معافیت مالیاتی موضوع تبصره یک ماده  ۸۶ قانون مالیات های مستقیم بهره مند هستند مشمول معافیت ماده  ۸۴  قانون مذکور مطابق مقررات این بند نخواهند بود .

 

برای دریافت مشاوره و نیز آگاهی کامل از قوانین موضوعه  با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code