موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
صورتحساب الکترونیکی

صورتحساب الکترونیکی

صورتحساب الکترونیکی

صورتحساب الکترونیکی

براساس قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ،  صورتحساب الکترونیکی صورتحسابی است دارای شماره منحصر به فرد مالیاتی که اطلاعات مندرج در آن ،در حافظه مالیاتی فروشنده ذخیره می شود.

مشخصات و اقلام اطلاعاتی صورتحساب الکترونیکی ،متناسب با نوع کسب و کار توسط سازمان تعیین و اعلام می شود. در مواردی که از دستگاه کارتخوان بانکی یا درگاه پرداخت الکترونیکی به عنوان پایانه فروشگاهی استفاده می شود، رسید یا گزارش الکترونیکی پرداخت خرید صادره در حکم صورتحساب الکترونیکی است.

براساس قانون یاد شده د ر بالا در خصوص اشخاصی که به مصرف کننده نهایی کالا یا خدمات ارائه می نمایند صورت حساب الکترونیکی همان رسید و یا گزارش الکترونیکی پرداخت خرید صادره از دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت اینترنتی خواهد بود .

تکالیف مودیان :

همچنین درخصوص اشخاص حقوقی و یا اشخاصی که کالا و خدمات به مصرف کننده نهایی ارائه نمی نمایند ،  صورتحساب ، توسط فروشنده از طریق سامانه مؤدیان صادر خواهد شد و سپس صورتحساب صادر شده توسط فروشنده ،به صورت خودکار به کارپوشه  خریدار در سامانه مؤدیان منتقل می شود و به عنوان اعتبار مالیاتی برای او منظور می شود.

لازم به توضیح است صورتحسابهای ثبت شده در سامانه مؤدیان به منزله ثبت آنها در سامانه فهرست معاملات موضوع ماده (۱۶۹)قانون مالیات های مستقیم است و فروشنده و خریدار تکلیف اضافی در این مورد نخواهد داشت .

مضافا” مؤدیان مالیاتی مکلفند ظرف مدت سی روز از تاریخ درج صورتحساب الکترونیکی در کارپوشه مؤدیان نسبت به اعلام پذیرش یا عدم پذیرش این صورتحساب ها اقدام کنند. عدم اظهار نظر ظرف مدت مذکور به منزله تأیید صورتحساب مربوط می باشد.

محاسبه ارزش افزوده :

همچنین لازم به ذکز است براساس قانون جدید در پایان هر دوره سه ماهه ،بدهی مالیات برارزش افزوده مؤدی که عبارت است از مابه التفاوت مالیات فروش و مالیات خرید ( اعتبار مالیاتی) وی در طول دوره ، طبق مقررات توسط سامانه محاسبه می شود.

برای دریافت مشاوره مالیاتی و دریافت اطلاعات کامل با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *