موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.

احکام مالیاتی حمایت از حقوق معلولان

حقوق معلولان

احکام مالیاتی حمایت از حقوق معلولان

احکام مالیاتی حمایت از حقوق معلولان

حقوق معلولان

احکام مالیاتی حمایت از حقوق معلولان طی بخشنامه شماره 200/97/28 مورخه 30 اردیبهشت ماه 1397 توسط سازمان امور مالیاتی به شرح زیر اعلام گردید : 

 

شماره :  28/97/200
تاریخ : 30/2/1397
مخاطبان/

ذینفعان

امور مالیاتی  شهر و استان تهران

ادارت کل امور مالیاتی

موضوع ارسال احکام مالیاتی حمایت از حقوق معلولان

بدینوسیله احکام مالیاتی مواد 24 و 25 قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب 1396/12/20 مجلس شورای اسلامی که در روزنامه رسمی شماره21303 مورخ 1397/02/13 آگهی گردیده است،به شرح ذبل جهت اطلاع و اجراءارسال می گردد:

“ماده24-صد درصد(100%)هزینه های اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت احداث و تجهیز و توسعه و مناسب سازی تمامی مراکز توانبخشی،نگهداری و مراقبتی،حرفه آموزی،آموزشی،کارآفرینی،رفاهی و مسکن مورد نیاز افراد دارای معلولیت با تاًیید سازمان به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

ماده25-پنجاه درصد(50%)حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید مادامی که مسئولیت پرداخت هزینه های مترتب بر معلولیت فرد بر عهده اولیاء است از پرداخت مالیات معاف است.گواهی تاًیید نوع و شدت معلولیت افراد مشمول این ماده از سوی کمیسیون پزشکی تشخیص و نوع و شدت معلولیت سازمان ارائه خواهد شد.

تبصره-آیین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت،ظرف مدت شش ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه می شود و تصویب هیاًت وزیران می رسد.”

 

برای دریافت مشاوره و نیز آگاهی کامل از قوانین موضوعه  با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

 

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *