موسسه خدمات حسابداری ارقام نگر آماده خدمات رسانی و مشاوره در زمینه خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و مشاوره تامین اجتماعی به تمامی سازمان ها و شرکت های میباشد. برای مشاوره با ما در ارتباط باشید.
تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی

تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی

تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی

تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی

سازمان امور مالیاتی در تاریخ 21 بهمن ماده 1397 بخشنامه مربوطه  را  در خصوص تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی جهت اجرا ابلاغ نمود .متن بخشنامه  به شرح زیر می باشد :

 

شماره: ۱۵۷/۹۷/۲۰۰
تاریخ: 1397/11/21
 

مخاطبین/ ذینفعان

امور مالیاتی شهر و استان تهران

ادارات کل امورمالیاتی

موضوع

افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی داراییهای شرکت­های بورسی موضوع ماده ۱۴۱ قانون تجارت در اجرای بند (ز) تبصره ۱۰ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

پیرو بخشنامه شماره ۵۶/۹۷/۲۰۰/ص مورخ 1397/04/16 موضوع(انطباق حکم موضوع بند(ز) تبصره ۱۰ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور با حکم تبصره۱ ماده ۱۴۹ قانون مالیات­های مستقیم و آیین­نامه اجرایی آن راجع به تجدید ارزیابی دارایی شرکت­ها ) در رابطه با تجدید ارزیابی شرکت­های بورسی با توجه به سوالات و ابهامات مطروحه بدین وسیله مقرر می­دارد:

شرکت­های مدنظر که بر اساس صورتهای مالی عملکرد سال  ۱۳۹۶( با ملحوظ نظر داشتن بند ۱ بخشنامه مذکور) مشمول ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۲۴/۱۲/۱۳۴۷ شده باشند. در صورتی که در طی سال ۱۳۹۷ اقدام به تجدید ارزیابی دارایی­های خود نموده  . و مازاد حاصل از این تجدید ارزیابی را به حساب افزایش سرمایه منظور و فارغ از میزان درآمد و هزینه طی سال ۱۳۹۷ با این اقدام (افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی) از شمول ماده ۱۴۱ لایحه قانونی مذکور خارج گردند با رعایت سایر مقررات مربوط امکان برخورداری از نرخ صفر مالیاتی مربوطه را دارا خواهند بود.

لازم به ذکر است در صورتی که افزایش سرمایه­ای از محل سایر منابع (آورده نقدی، مطالبات حال­شده و …) در طی سال جاری و قبل از افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی  انجام ­شده و با انجام آن شرکت از شمول ماده ۱۴۱ قاون مذکور خارج شده باشد در این صورت امکان برخورداری از مشوق مذکور را دارا نخواهد بود.۵۶- ۱۰/۱۱

سید کامل تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

 

منبع : سازمان امور مالیاتی

 

برای دریافت مشاوره مالیاتی و دریافت اطلاعات کامل با ما در تماس باشید :

تلفن ۱ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۲

تلفن ۲ :  ۰۲۱۸۸۱۹۱۴۸۳

فکس :    ۸۸۲۰۵۷۶۶   ۲۱  ۹۸++

Email: Info@ArghamNegar.com

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *